Tak naprawdę, moglibyśmy odpowiedzieć w dwóch słowach – mnóstwo rzeczy. Bo konteksty w których ludzie zwracają się po pomoc prawną potrafią być tak zróżnicowane jak choćby nawyki żywieniowe czy przyzwyczajenia związane ze spędzaniem wolnego czasu. Jest po prostu cała masa takich sytuacji, w których trzeba powiedzieć sobie jasno – bez pomocy prawnej się absolutnie nie obejdzie.

Przy czym przez pomoc prawną wcale nie trzeba rozumieć tylko i wyłącznie wizyty u prawnika. Bo z jednej strony mamy gwarancję, ze będzie to działanie nastawione na konkretny efekt. Z drugiej jednak, mamy tutaj do czynienia z nieco inną tendencją. Bo wiadomo, że pomoc prawna to dzisiaj niekoniecznie tylko i wyłącznie udanie się do prawnika. To może być też porada prawna uzyskana z poziomu kontaktu z radcą, a także skorzystanie z bezpłatnej pomocy, którą na przykład świadczą studenci prawa, radzi adwokat z kancelarii PBKB. Tak, takie inicjatywy są w naszym kraju coraz częstsze, co zresztą jest dobrym rozwiązaniem, bo zważywszy na fakt jak wiele możemy zyskać dzięki jednej prostej wizycie, będzie to naprawdę konkretne posunięcie.

Co więcej, dzisiaj można sobie wiele ułatwić

Bo naprawdę, znajomość przepisów prawa może nam tylko i wyłącznie pomóc, nie zaszkodzić. Jeżeli chodzi o podejście do prawa to trzeba tutaj powiedzieć jasno. Naprawdę wszelkiego rodzaju obawy, wszelkiego rodzaju działania, które odpychają nas od tego, by dowiedzieć się jak możemy sobie pomóc, są po prostu strzałem w stopę. Nie ma mowy o tym, żebyśmy w jakikolwiek sposób byli w stanie odczuć to negatywnie. Przecież nie ma absolutnie niczego złego w tym, że mamy do czynienia z bardzo wieloma rozwiązaniami, które będą się przekładały na to, żebyśmy mogli pożegnać się z czymś co stanowi dla nas trudność czy ogranicza nas.

Jeżeli obawiasz się pójścia do prawnika, na przykład ze względów finansowych pamiętaj, że są też inne rozwiązania. Takie, które będą w stanie z pewnością także przełożyć się na poprawę sytuacji. Bo nie ma dzisiaj sytuacji bez wyjścia. Nie ma mowy o tym, aby korzystać z pomocy prawnej i mieć potem z tego powodu jakieś konsekwencje czy problemy.

Takie mogą się faktycznie pojawić w momencie, gdy będziemy się zajmowali idiotycznymi racjonalizacjami zamiast rozwiązaniem konkretnie nastawionym na rozwiązanie tego problemu.

Więcej o bezpłatnej pomocy prawnej tutaj.