Adwokat sprawy rodzinne Wrocław to specjalista. Ma ukończone prawo oraz aplikację adwokacką. Potrafi pomóc rodzinie w wielu sprawach: mediować przed rozwodem, przeprowadzić rozwód, zadbać o alimenty, zatroszczyć się o pomoc w wielu sprawach. Klienci są zorientowani na adwokatów, którzy pomagają każdemu.

Jakość pomocy jest bardzo wysoka, a niejedna osoba jest zadowolona, gdy prawnik jej pomoże. Rozwód to wiele problemów: podział zgromadzonego majątku, podział opieki nad dziećmi, alimenty i wiele innych tematów. Sprawy rodzinne bywają bardzo zawiłe. Czasami nie rodzice płacą alimenty na dziecko, ale dorosłe dzieci płacą alimenty na starych rodziców. I wówczas dorośli mają doskonałą pomoc. Dzieci płacić muszą, aby rodzice w podeszłym wieku mieli z czego żyć. Emerytury bywają niskie, a rodzice nie mogą się z nich utrzymać. Dzieci, o ile nie cierpią niedostatku, muszą pomagać rodzicom. Taka pomoc jest dla nich koniecznością. Jeśli nie robią tego dobrowolnie, to rodzice mogą ich pozwać o alimenty. Wówczas pomoc finansowa zostanie przyznana z urzędu. Nie zawsze dzieci dbają o rodziców, nieraz porzucają ich i wyjeżdżają na drugi koniec świata. Nie można tego oceniać, ale pomoc dla rodziców to sprawa oczywista.

rece

Alimenty płacić trzeba

Sąd określa jakie alimenty trzeba płacić. Jeśli jednak rodzic płacić nie chce, wówczas opiekun dzieci ubiega się o takie alimenty. Są one na pewno konieczne i przydają się zawsze. Dzięki alimentom dzieci mają środki finansowe na jedzenie oraz utrzymanie. Bez alimentów nie da się zadbać o dziecko. Niestety, alimenty w Polsce często są niskie i wynoszą 300-500 złotych. Jeśli rodzic jest zamożny to wówczas alimenty mogą osiągać wysokość nawet 10 000 złotych na jedno dziecko. Są to duże kwoty, ale takie alimenty płacą jedynie gwiazdy. Matka zostaje z dziećmi i musi je utrzymać. Dzięki alimentom ma taką możliwość. Bez alimentów nie da się pomagać dzieciakom. Sama matka nie utrzyma dziecka czy dwojga lub więcej dzieci. Obowiązkiem rodzica, który nie mieszka z dziećmi jest łożenie na ich utrzymanie. Adwokat potrafi pomóc w ubieganiu się o alimenty i pomoże, gdy alimenty nie są płacone.